Seid wrote:Update Type: Claim xp
Information: 7 x 15 = 105 xp = 580 spendable/ 2,180 total xp
Stamina C > B -500 = 80 spendable/ 2,180 xp
Genin pay: 10,000 Ryo
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1805-seeking-new-heights#13596
Approved
Seid wrote:Update Type: Claim xp
Information: 7 x 15 = 105 xp = 580 spendable/ 2,180 total xp
Stamina C > B -500 = 80 spendable/ 2,180 xp
Genin pay: 10,000 Ryo
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1805-seeking-new-heights#13596
Seid wrote:Update Type: Claim
Information: 7 x 10 = 70 + 15 (C mission) = 85 xp
4 x 15 = 60 xp = 145 xp = 225 spendable / 2,325 total xp
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t389p75-kumogakure-gates
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1842-making-moves
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1836-mission-amber-stone
ApprovedSeid wrote:Update Type: Claims
Information: 3 x 20
7 x 20
8 x 10 = 280 xp + 15 xp =295 = 520 xp spendable/ 2620 total xp
Rank up to B-rank. Granted 1 skill point. +600 xp = 1120 spendable
Skill trade in +500
Speed C>B -500
Perception D>C -300
Strength D>C -300
Black Receivers -200
Six Path of Pain - 250 = 70 spendable/ 2620 Total xp
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1693-the-chuunin-exams - 3
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1696-seid-s-test-the-drowning-child - 7
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1886-mission-caravan-guard#14100 - 6
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t389-kumogakure-gates - 2
Seid wrote:Update Type: LBP Redistribution
Information: Changing LBP
Physical:
Technique: 1
Destiny: 2
Link:
Seid wrote:Update Type: Claims
Information: 8 x 20 = 160 xp + 15 (C) = 245 spendable/ 2795 total xp
10,000 pay out
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1894-patrol-dutymission#14297
Denied currently. At least for the renown. The chuunin exams were cancelled, this wasn't tied to them, Nariko was just having an evaluation. You havent officially been promoted yet.Seid wrote:Update Type: Claims
Information: 7 x 35 = 245 xp = 490 spendable/ 3040 total xp
Also any extra renown for gaining Chuunin rank.
Renown
Chuunin Exams Finals - 300
Chuunin Exams Champion - 400
Participating in Chuunin Exams - 50
Capture Genin - 50 (2) = 850
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1898-seid-vs-leora-chuunin-evalution-test#14482
ApprovedSeid wrote:Update Type: Claims
Information: (7×15)+(25×2)=105+50=155 exp
400 spendable/2950 total
Renown
50 for participating in Chuunin exams
50 passing first round of Chuunin exams
50 Major fight
150 for restricted (Rinnegan)
100 winning free for all = 400 renown
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1898-seid-vs-leora-chuunin-evalution-test#14482
Seid wrote:Update Type: Claim mission (If I did it right)
Information: 5 x 25 (With Mori)
4 x 10
1 x 10
2 x 10 = 195 + 25 = 220 = 620 spendable/ 3145 total xp
Perception C > B -500 = 120 spendable / 3145 total xp
Claim 100,000 ryo A-rank mission
Claim 100 renown = 100 + 400 = 500
Claiming renown title = Darkseid of Kumo
Claiming ryo renown bonus = 50,000 = 260,375 total ryo
Claiming Black Lightning (With Nariko's permission) = 150 renown + 650
Claiming Chuunin title (Any extra renown for making Chuunin?)
Total Renown = 650
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t389p125-kumogakure-gates - 5
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1912-brute-words-are-better - 4
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1944-demons-ain-t-so-bad - 1
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t1900-shimiko-s-public-relations-office -2
Seid wrote:Update Type: Claim Training
Information: 6 x 10 = 60 xp = 180 spendable / 3205 total xp
Learned, Black Lightning: Hydra Dragon Blast, Six Paths of Pain, Black Receiver: Wayward Bind, True Eyes, Levitation
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t2068-the-pains#16060
Seid wrote:Update Type: Claim Training
Information: 6 x 10 = 60 xp = 180 spendable / 3205 total xp
Learned, Black Lightning: Hydra Dragon Blast, Six Paths of Pain, Black Receiver: Wayward Bind, True Eyes, Levitation
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t2068-the-pains#16060
Seid wrote:Update Type: Claims
Information: 6 x 20 = 120 + 15 = 135
7 x 10 = 70 + 15 + 135= 220 + 180 = 400 spendable / 3425 total xp
2 C-rank missions 30k ryo
Salary from three months 45k = 75k ryo= 335,375 total ryo
Buying Wealthy Living status -60,000 = 275,375
Link: https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t2174-mission-caravan-guard#18499 - 7
https://gladiusnarutorp.forumotion.com/t2134-protect-the-farmers - 6
|
|